Bilten

Bilten Društva slovenskih učiteljev kitare izhaja od leta 2020 in se imenuje Kitarske novice. Vsak član prejme en brezplačen izvod, kdor pa želi dobiti še kakšnega, ga lahko naroči na info@egta-drustvo.si (cena: 10 EUR). Spodaj si lahko ogledate naslovnici in kazali 1., 2. in 3. številke:

Do 10. 12. 2023 zbiramo prispevke za letošnji bilten (4. številko Kitarskih novic).

V Kitarskih novicah so naslednje tematike:

• Novice iz dejavnosti Egte
  • Poročila o Egtinem dnevu, seminarjih, festivalih
  • Znanost o kitari in kitarski tehniki
  • Zanimive zgodbe iz zgodovine kitare, predvsem na Slovenskem
  • Analize kitarskih skladb
  • Intervju: s pomembnim slovenskim pedagogom ali kitaristom izvajalcem, s pedagogom (ali znanim kitaristom, kitarskim skladateljem ipd.) v tujini, z novim častnim članom, izdelovalcem kitar ipd. Člani Egte lahko prispevajo vprašanja
  • Didaktika, triki pri poučevanju kitare za rešitev pogostih problemov
  • Reklame: kitare (izdelovalci in prodajalci), kitarski in pedagoški pripomočki, dogodki (plačljivo za nečlane)
  • Notno gradivo
  • Napovednik kitarskih dogodkov (festivalov, koncertov, seminarjev, poletnih šol, tekmovanj)
  • Predstavitev novega učbenika ali novih not