Božična koncerta Slovenskega kitarskega kvarteta z Anabelo Barić

Slovenski kitarski kvartet (Izidor Erazem Grafenauer, Simon Krajnčan Fojkar, Mario Kurtjak in Aljoša Vrščaj) letos praznuje 10 let. Ob bližajočem se božiču bodo obeležili to obletnico s posebnima prazničnima koncertoma, na katerih se jim bo pridružila posebna gostja – izjemna hrvaška sopranistka Anabela Barić. Kot ponavadi pa lahko na koncertu pričakujete še kakšno presenečenje.

Program:

– P. I. Čajkovski: Cvetlični valček iz baleta Hrestač

– M. de Falla: El Amor Brujo

– A. Strajnar: Najdena pesem (krstna izvedba)

– G. F. Händel: Gentle Morpheus iz opere Alceste

– J. S. Bach: Kantate Wachet Auf, Ertöt uns durch dein Güte, Jesu bleibet meine Freude

– Škotska: Auld lang syne

Prvi koncert bo v torek, 20. 12. 2022, ob 19:30 v Veliki dvorani Narodnega doma v Logatcu.

Drugi koncert pa v četrtek, 22. 12. 2022, ob 19:30 v Rdeči dvorani Mestne hiše (Magistrata) v Ljubljani.

Lepo vabljeni! Vstop prost.

Anabela Barić je magistrica arheologije, a je tudi diplomirala iz opernega petja na Akademiji za glasbo v Zagrebu v razredu maestra Giorgia Suriana. Zablestela je predvsem z vlogami Suzane in Barbarine v Mozartovi Figarovi svatbina izvedbah v več hrvaških krajih med leti 2013 in 2016. Nastopila je tudi v vlogi Poppee v Agripini G. F. Händla in gospoda Rideauja na svetovni premieri opere Madame Buffault Borisa Papandopula v Hrvaškem narodnem gledališču v Zagrebu. Nastopila je z Dubrovniškim simfoničnim orkestrom in redno nastopa s Hrvaškim baročnim ansamblom ter Zborom Hrvaške nacionalne radiotelevizije. Je članica in solistka vokalnega ansambla Antiphonus. Dve leti zapored (2016 in 2017) je bila med nastopajočimi na cenjenem Korkyra Baroque Festivalu na Korčuli na Hrvaškem. Februarja 2017 je imela solistični koncert baročnih arij v operni hiši Katara v Dohi v Katarju z Doha Baroque Ensemble. Bila je četrtfinalistka 10. mednarodnega tekmovanja mladih opernih pevcev Klaudia Taeva v Pärnuju v Estoniji in finalistka 3. mednarodnega tekmovanja mladih opernih pevcev Zinka Milanov julija 2018 na Reki na Hrvaškem. Osvojila je tudi 2. nagrado na mednarodnem tekmovanju baročnega petja Premio Fatima Terzo v Vicenzi (Italija). Maja 2018 je nastopila na priznanem baročnem festivalu Internationale Barocktage Stift Melk v Melku v Avstriji s Hrvaškim baročnim ansamblom, na priznanih Dubrovniških poletnih igrah in nastopila na dveh koncertih z I Musicali Affetti v Vicenzi in Modeni oktobra 2018.