Koncert: Evan Dim (kitara), Aleksander Lesar (harmonika) in vokalna skupina Kresnik

V sredo, 6. 10. 2021, se bo ob 19:00 v Dvorani Alojza Srebotnjaka Glasbene šole Postojna odvil zelo zanimiv koncert, na katerem bodo nastopili kanadski kitarist Evan Dim, ki študira v Glasgowu (na Royal Conservatoire of Scotland), slovenski harmonikar Aleksander Lesar, ki študira v Trstu (na Conservatorio Giuseppe Tartini Trieste), in vokalna skupina Kresnik pod vodstvom Mirana Žitka.

Na kitari bo Evan Dim predstavil dela skladateljev G. P. Telemman, G. Garcia in E. Satie, Aleksander Lesar bo izvajal skladbe skladateljev G. Frescobaldi, K. Olczak in I. Shamo, nastopila pa bosta tudi skupaj in izvedla skladbe H. Villa-Lobosa, J. Rodriga in A. Piazzole. Na koncertu se bo predstavila tudi Vokalna skupina Kresnik (Sežana) s skladbami D. A. Agrenjev-Slavjanskega, T. Arbeaua, V. Mihelčiča in U. Vrabca. Tenorist Sandi Kariž (Sežana), ki ga bo spremljal Aleksander Lesar na harmoniki, se bo predstavil s skladbo Frondi tenere Ombra mai Fu skladatelja G. F. Händla.

Lepo vabljeni! Vstop prost! (Seveda ob izpolnjevanju PCT pogoja)