Koncert Izidorja Erazma Grafenauerja na Zavodu sv. Stanislava

Vljudno vabljeni na koncert iz cikla komornih koncertov Glasbene šole v Zavodu sv. Stanislava.

Izidor Erazem Grafenauer – baročna lutnja, kitara
Torek, 30. maja 2017, ob 19.30
Dvorana Matije Tomca
Zavod sv. Stanislava, Štula 23, Ljubljana Šentvid

Vstop je prost.

PROGRAM

J. S. Bach: Suita za lutnjo v a-molu, BWV 995
F. Tárrega: Capricho árabe
Recuerdos de la Alhambra

· · ·

C. Guastavino: Sonata št. 1
A. Ginastera: Sonata

Izidor Erazem Grafenauer, rojen 3. aprila 1991, je slovenski kitarist in lutnjist.

Glasbeno šolanje je začel s sedmimi leti s poukom klavirja pri profesorici Suzani Zorko, leto kasneje pa se je začel učiti še kitaro pri profesorici Evi Hren. Na srednji glasbeni in baletni šoli je maturiral iz glavnega predmeta Glasbeni stavek, leta 2013 pa je diplomiral na Akademiji za glasbo iz kitare v razredu profesorja Andreja Grafenauerja, trenutno svoje znanje izpopolnjuje na študiju specializacije v Zagrebu, pri profesorju Istvanu Roemerju, in magistrskem študiju lutnje v Benetkah pri profesorju Tizianiju Bagnatiju.

Grafenauer je prejemnik več prvih nagrad na domačih in mednarodnih tekmovanjih (Temsig, Murski festival kitare, Enrico Mercatalli concorso, Fernando Sor Competition …), ter prejemnik dveh študentskih Prešernovih nagrad Akademije za glasbo (za koncerte z orkestrom in koncertiranje s kvartetom Hymnia).
Kot solist se je predstavil z različnimi orkestri (Orkester Slovenske filharmonije, Komorni godalni orkester Akademije za glasbo, Orkester Mariborske opere, Kitarski orkester Akademije za glasbo, Kitarski orkester Ljudmila Rusa), hkrati pa koncertira v okviru Glasbene mladine ljubljanske, Glasbene mladine Slovenije, Imaga Sloveniae, Amici della musica, Young Classic Europe …