Logaške kitarodije: Katja Razložnik

V soboto, 28. 5. 2022, se bo ob 18:00 v Kulturnem domu KS Tabor v Logatcu odvil prvi koncert letošnjega cikla Logaške kitarodije. Nastopila bo kitaristka Katja Razložnik, ki je v Celovcu letos zaključila magistrski študij. Zaigrala bo naslednji program:

  • H. Villa-Lobos: Preludija št. 4 in 5
  • J. Dowland: The Frog Galliard
  • J. K. Mertz: Elegie
  • F. Sor: Etuda št. 15, op. 31
  • E. Pujol: El Abejorro
  • N. Koškin: Usher Waltz
  • J. S. Bach: Suita BWV 998: Preludij – Fuga – Allegro
  • A. York: Sunburst

Katja Razložnik je po končanem šolanju na ljubljanskem konservatoriju za glasbo kitaro študirala v Celovcu in tam dodiplomski študij dokončala z odliko. Vzporedno je na celovški univerzi vpisala še študij psihologije, kjer je diplomirala decembra 2020, letos pa je z odliko zaključila še magistrski študij na Zasebni glasbeni univerzi Gustava Mahlerja pod mentorstvom prof. mag. Helmuta Weinhandla. V času izobraževanja se je udeležila državnih in mednarodnih tekmovanj v Sloveniji in Italiji, kjer je prejela številna zlata, srebrna in bronasta priznanja,1. nagrado na tekmovanju TEMSIG v kategoriji duo ter priznanje za najboljšo interpretacijo skladbe obveznega programa. Svoje umetniško in pedagoško znanje je v zadnjih letih dopolnjevala na raznih seminarjih in izobraževanjih, predvsem na Koroškem (Tamayo, Montesinos, Römer, Pegoraro). 

Lepo vabljeni! Vstop prost!