Logaške kitarodije: Timotej Kosovinc

V Galeriji Hiša sonca v Logatcu (Notranjska cesta 14) se bo v soboto, 3. 12. 2022, ob 18:00 odvil 3. koncert letošnjega cikla Logaške kitarodije, na katerem bo Timotej Kosovinc predstavil svojo novo zgoščenko “The Good Moment”, ki jo je izdal pri založbi Contrastes records. Na odru se mu bo ob koncu pridružil še Mario Kurtjak, da bosta skupaj zaigrala eno Timotejevo skladbo in eno od Manuela de Falle. Lepo vabljeni! Vstop prost (prostovoljni prispevki dobrodošli)!
Program:
Timotej Kosovinc:
– Pismo
– Dober trenutek
– Opravičilo
– Jutro na ulici
– Almira
– Evening Song
– Night Train
– Cavatina
– Rock’n’Roll Sonata: III – Zadnji ples
– For Leo
– Rock Sonata: III – Finale, Epilog
(Timotej Kosovinc solo)
Timotej Kosovinc:
– Sladka melanholija
Manuel de Falla:
– Danza de la Vida breve

(Timotej Kosovinc in Mario Kurtjak)

Skladatelj in kitarist Timotej Kosovinc se ukvarja z različnimi glasbenimi stili in žanri. Sklada za najrazličnejše inštrumente in zasedbe in je še posebej uspešen na področju koncertne glasbe. Kot skladatelj, kitarist in predavatelj je reden gost na pomembnih koncertnih prizoriščih kot so Musikverein (Dunaj, Avstrija), Slovenska filharmonija (Ljubljana, Slovenija) ali Cankarjev Dom (Ljubljana, Slovenija) in na različnih festivalih in poletnih šolah kot so Wien Modern, Intonation Ungarn, Forum Gitarre Wien, Liechtensteiner Gitarrentage ali Mednarodni festival kitare Postojna. Svojo glasbo redno izvaja v okviru turnej po Evropi in Kanadi. Izobraževal se je na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana in na Univerzi za glasbo Dunaj, kjer je z odliko diplomiral iz kitare v razredu profesorja Alvara Pierrija, kompozicije in teorije glasbe v razredu profesorjev Johannesa Kretza in Detleva Müller-Siemensa in iz glasbene pedagogike. Za svoje izjemne študijske dosežke na študijski smeri kompozicija je leta 2019 prejel častno nagrado avstrijskega zveznega ministrstva za izobraževanje, znanost in raziskovanje, leta 2020 pa je za svoje študijske dosežke na smeri kitara prejel še častno nagrado Univerze za glasbo Dunaj. Trenutno piše doktorsko disertacijo na področju glasbene analitike in Haydnove simfonike. Je nagrajenec številnih mednarodnih kitarskih in kompozicijskih tekmovanj in natečajev. Že več let organizira poletne in zimske koncerte v Ljubljani (v Botaničnem vrtu in Rdeči dvorani na Magistratu), ki so postali tradicionalni. Leta 2022 je izšel njegov CD »Dober trenutek« (»The Good Moment«, Contrastes Records), na katerem sam izvaja svojo avtorsko glasbo. CD je požel veliko mednarodne pozornosti in Kosovincu odprl vrata številnih pomembnih festivalov in koncertnih prizorišč.