Rasgueado: Fabricio Mattos

Vljudno vabljeni na naslednji koncert letošnje sezone Rasgueado Ljubljana.
V Ljubljano prihaja priznani brazilski kitarist Fabricio Mattos.

Karte si zagotovite na spodnji povezavi:
https://www.mojekarte.si/si/rasgueado-fabricio-mattos/vstopnice-1184373.html

Fabricio Mattos je klasični kitarist, globoko predan iskanju novih poti glasbenega ustvarjanja v 21. stoletju, redno nastopa kot solist in komorni glasbenik v številnih državah na petih celinah, od velikih glasbenih središč, kot so Anglija, Italija, Švica in ZDA, v države z naraščajočo koncertno tradicijo, kot so Kitajska, Vietnam, Mjanmar in Zambija. Mattos je v zadnjih nekaj letih sodeloval z desetinami skladateljev, izvajalcev, pesnikov, plesalcev in drugih umetnikov različnih narodnosti, ozadij in stilov, s čimer je prispeval količino in kakovost k sedanjosti in prihodnosti kitarskega izvajanja. Nedavno je bil Fabricio Mattos vključen le v predvsem skupne projekte. Ta odnos je ustvaril zdravo umetniško produkcijo, ki jo je bilo mogoče doseči le z resnim, strastnim delom v sodelovanju z drugimi ustvarjalnimi strokovnjaki. Najimpresivnejši rezultati takšnega umetniškega pogleda so prišli s kreativnim podjetjem WGC – Worldwide Guitar Connections, ustanovljenim leta 2011 in s katerim je Mattos doslej prepotoval 27 držav. WGC je na številne načine prispeval k razširitvi možnosti ustvarjanja glasbe, medtem ko je prek posebej prilagojenih naročil priznal delo nadarjenih skladateljev iz mnogih držav. Leta 2013 je Mattos z odliko diplomiral na magistrskem programu glasbenega izvajanja in raziskovanja na Kraljevi akademiji za glasbo, potem ko je prejel polno štipendijo te ustanove. V letu 2023 je Fabricio Mattos postal prvi latinskoameriški glasbenik z doktoratom na Kraljevi akademiji za glasbo. Pred kratkim je bil Fabricio Mattos povabljen, da kot kreativni direktor sodeluje pri številnih projektih za ustanove, kot so Ibero & Latin American Music Society, Asociación Argentina de Laúdes y Guitarras Antiguas, BBC Radio , brazilsko ministrstvo za zunanje zadeve, pred kratkim pa je napisal poglavje za prestižno knjigo Routledge Companion to the Sound of Space, ki bo izšla leta 2024. Je soustanovitelj in kreativni direktor New Stages Creations.