Rasgueado: Stojan Kuhar

V torek, 19. 4. 2022, se ob 19:30 v Cekinovem gradu začne sezona 2022 koncertnega cikla Rasgueado. Na 1. koncertu letošnjega cikla bo nastopil Stojan Kuhar, ki je koncert osvojil kot nagrado na 1. mednarodnem tekmovanju klasične kitare Veleposlaništva Španije v Sloveniji. Ob tej priložnosti nas bo veleposlaništvo tudi počastilo s svojo prisotnostjo in pogostitvijo z vinom ter tako svečano otvorilo letošnjo sezono. Stojan bo zaigral naslednji program:

F. da Milano: Fantasia XIII
J. S. Bach: Suita za lutnjo BWV 997 (preludij, fuga)
F. Sor: Grande Sonata op. 22

A. Tansman: Hommage a Chopin
M. Castelnuovo – Tedesco: Capriccio Diabolico
M. de Falla: Homenaje (pour le Tombeau de Claude Debussy)
J. Turina: Sevillana

Vstopnice so v predprodaji precej cenejše, zato priporočamo nakup preko spodnje povezave:

https://www.mojekarte.si/si/rasgueado-stojan-kuhar/vstopnice-1150989.html

Kot ponavadi imamo člani Društva slovenskih učiteljev kitare (s poravnano članarino za 2021) še poseben popust!


Stojan Kuhar (1999) je začel svojo glasbeno pot na Glasbeni šoli Trbovlje s Sergejem Čamrom in kasneje Emirjem Ibrakićem, nadaljeval na I. gimnaziji v Celju, glasbena smer, pod mentorstvom Suzane Hebar Čamer, maturiral pa pri prof. Žarku Ignjatoviću. Trenutno zaključuje tretji letnik dodiplomskega študija na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu doc. Katje Porovne Silič. Leta 2019 je uspešno opravil sprejemne preizkuse in bil sprejet na USC Thornton School of Music v Los Angelesu.Med njegove najvidnejše uspehe na tekmovanjih sodijo prva nagrada na 3. Lazslo Spezzaferri International Music Competition (ITA) v absolutni kategoriji, druga nagrada (prva ni bila podeljena) na 1. mednarodnem tekmovanju klasične kitare Veleposlaništva Španije v Sloveniji, srebrno priznanje na 14. Montenegro International Guitar Competition, lavreat in prvo nagrado na World Open Online Music Competition (SRB), tretjo nagrado na International Music Competition OPUS 2021 (PL), prvo mesto in zlata plaketa na mednarodnem tekmovanju Svirel, srebrno priznanje na državnem tekmovanju TEMSIG, srebrno priznanje na tekmovanju Zagreb Guitar Festival, srebrno priznanje na Concorso Enrico Mercatali (ITA) in prva nagrada ter zlato priznanje na tekmovanju Dnevi kitare Krško. Kot solist in v komorni skupini je nastopil na Tartini festivalu, Postojna Guitar Festivalu in kitarskem festivalu Academia Musicae Labacensis.Svoje znanje redno izpolnjuje pri priznanih profesorjih, kot so: Gabriel Bianco, Lukasz Kuropaczewski, Paolo Pegoraro, Laura Young, Andrea de Vitis, Brian Head, Margarita Escarpa, Shih-yu Liu, Stefano Viola, Anders Miolin, Oman Kaminsky, Mak Grgić idr.