Cikel Rasgueado: Kjuhi Park

Na 2. koncertu letošnjega cikla Rasgueado bo nastopila izjemna korejska kitaristka, večkratna prvonagrajenka najprestižnejših kitarskih tekmovanj. V torek, 7. 3. 2023, bo ob 19:30 v Cekinovem gradu izvedla naslednji program:

F. Sor: Etuda št. 11 iz op. 6

E. Granados: Valses Poeticos 

G. Mahler: Simfonija št. 5: Adagietto

***

H.Villa -Lobos: Preludij št. 2 
Preludij št. 3
Choros št. 1
Etuda št. 12

A.Ginastera: Sonata

Kjuhi Park velja za eno največjih živečih kitarskih virtuozinj. Kitaro je začela igrati pri treh letih, pri devetih pa je že osvojia prvo nagrado na državnem tekmovanju Južne Koreje. Študirala je v Tokiu (Šiniči Fukuda) in na Dunaju pri slavnem kitaristu in pedagogu Alvaru Pierriju. Tekom svoje kariere je osvojila mnogo nagrad, med drugim na Agustín Barrios International Guitar Competition, Alhambra International Guitar Competition ter Heinsberg International Guitar Competition. Posnela je 5 samostojnih plošč, od tega dve v zadnjih štirih letih (Le Depart in Harmonia). Je gostja največjih festivalov in dvoran po celem svetu, njeni koncerti pa so pri kritikih odlično sprejeti. Igra na kitaro enega najboljših izdelovalcev kitar v zgodovini, Daniela Friedericha. Njen tremolo velja za enega najbolj prefinjenih vseh časov:

Priskrbite si svojo vstopnico, do vključno 28. februarja jo lahko dobite po najnižji ceni:

https://www.mojekarte.si/si/rasgueado-kyuhee-park/vstopnice-1163128.html