Rasgueado 2023: Strune do preteklosti

V soboto, 11. februarja 2023, se bo otvoril letošnji cikel Rasgueado s koncertom “Strune do preteklosti”, na katerem bodo Izidor Erazem Grafenauer (baročna kitara), Ana Julija Mlejnik Železnik (violina), Vivijana Rogina (violina), Petar Njegovan (viola), Lea Sušanj Lujo (violončelo) in Petra Vidmar (tolkala) izvedli izbor skladb skladatelja Santiaga de Murcie iz knjige Codex IV iz 17. stoletja, ki je bila ponovno odkrita leta 1943 v Mehiki, in dva kvinteta za kitaro in godala skladatelja Luigija Boccherinija. Oba skladatelja sta delovala na španskem dvoru, Santiago de Murcia pod pokroviteljstvom Marije Luize Savojske, Luigi Boccherini pa približno 60 let kasneje pod Luizom Antonijem Španskim, mlajšim bratom kralja Karla III. Španskega. V glasbi obeh je močno prisoten vpliv španske folklorne glasbe, ki sta jo dvignila na umetniško raven. Skladbe iz zbirke Santiaga de Murcie so v originalu napisane za solo kitaro, posebej za ta projekt pa jih je Erazem priredil za kitaro, godala in tolkala. Projekt je zasnovan interdisciplinarno, saj združuje starejšo glasbo z novejšimi pristopi in glasbenimi primesmi.

Povezava za nakup vstopnic:

https://www.mojekarte.si/en/rasgueado-cuerdas-al-pasado-strune-do-preteklosti/tickets-1162534.html

Najkasneje 10. 2. jih lahko dobite še po znižani ceni (člani društva EGTA kot vedno dobijo še dodatni popust).

Lepo vabljeni v Cekinov grad ob 19:30!