Guitar Styria (Gradec, Avstrija) – Mednarodno tekmovanje in serija izobraževanj

Z namenom promocije klasične kitare v okviru glasbene kulture na avstrijskem Štajerskem in v okolici je bila leta 2024 ustanovljena neprofitna organizacija z imenom ˝Guitar Styria˝.

Poleg formalnega izobraževanja morajo mlade generacije dobiti priložnost, da razvijajo svojo glasbeno identiteto, se učijo drug od drugega, se navdihujejo od priznanih domačih umetnikov in iz tujine, pridobivajo nove izkušnje ter se učijo od velikih mojstrov tega čudovitega instrumenta.

Mednarodno tekmovanje ˝Guitar Styria˝ bo spremljala tudi serija izobraževanj pod imenom ˝Guitar Styria Club˝, ki so namenjena klasičnim kitaristom, od začetnikov do zelo naprednih glasbenikov, učiteljem kitare … z eno besedo, vsem ljubiteljem klasične kitare! Pet sobot med šolskim letom bodo srečanja s kitarami vključevala:
delavnice, predavanja, koncerti, masterclassi, možnosti nastopanja, okrogle mize in veliko zabave!

Mednarodno tekmovanje:
24. – 26. januar 2025

Guitar Styria Club:
9. november 2024
14. december 2024
11. januar 2025
5. april 2025
10. maj 2025

www.guitarstyria.com
info@guitarstyria.com

Jure Podvratnik, Dejan Rumpf in Stefan Skrilecz
Johann Joseph Fux Konservatorij Graz