Logaške kitarodije: Duo Nina Tafi (oboa) in Erazem Grafenauer (teorba, kitara)

V sredo, 30. 12. 2020, se bo ob 19:30 odvil tretji koncert iz letošnjega cikla Logaške kitarodije, ki se bo zaradi slabe situacije glede epidemije COVID-19 odvil preko medmrežja. Nastopila bosta oboistka Nina Tafi in Izidor Erazem Grafenauer, ki bo igral teorbo in kitaro. Nina Tafi je po zaključenem študiju na ljubljanski Akademiji za glasbo zaposlena v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija, kjer igra angleški rog in oboo, Erazem Grafenauer pa nam je že znan kot izjemen kitarist ter velik poznavalec stare glasbe in starih brenkal, ki veliko koncertira po svetu v baročnih orkestrih, obenem pa tudi poučuje lutnjo na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Zaigrala bosta:

  • Robert de Visée: Suita v a-molu: Preludij
  • G. Ph. Telemann: Sonata za oboo in basso continuo v a-molu, TWV 41:a3
  • Robert de Visée: Suita v a-molu: Chaconne
  • Ferdinand Rebay: Sonata v e-molu za oboo in kitaro, 1. stavek (Živahno, a ne prehitro)
  • N. Paganini: Sonata v A-duru: 2. stavek (Romanca)
  • N. Coste: Le montagnard, op. 34

Koncert si lahko ogledate na spodnji povezavi:

Lepo vabljeni!