Primož Kristan – Zgodbe z vrtiljaka

Primož Kristan
Zgodbe z vrtiljaka
Zbirka vaj za komorno igro – kitara in kitaro v osnovnem glasbenem izobraževanju

Skladbe, zbrane pod naslovom Zgodbe z vrtiljaka, so nastale v času mojega poučevanja kitare v Glasbenem ateljeju Carl Orff, kjer je pouk skupinske igre predstavljal pomemben segment učnega procesa. Vse skladbe so bile napisane za učence, katerih sposobnosti izvajanja so mi bile dobro znane. Otožna humoreska, Jesenska pravljica, Večerna, Ples, Igra klovnov, Lunapark in Ples snežink so zato zgodbe, ki v sebi nosijo prizadevanja, napredek in glasbeno dozorevanje otrok, ki so se odločili del svoje mladosti posvetiti igranju na kitaro. Zasedbe v katerih smo skladbe posneli so starostno raznolike, saj bil moj glavni namen v skupinsko igro vključiti tudi najmlajše kitariste. Zato so posamezni parti po težavnosti izvedbe razlikujejo – spremljevalni deli so težji in primerni za učence višjih razredov, ki že obvladujejo igranje akordov v različnih postavitvah, medtem ko preostale glasove lahko izvajajo mlajši kitaristi ali začetniki. Intenzivne vaje in številni nastopi so povezali kitariste različnih starosti ter stkali trajne vezi in prijateljstva. Verjamem, da bodo takšno izkušnjo dobili tudi vaši učenci.

http://www.astrum.si/view_product.php?product=HUUP2D1&cat_id=100

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja