Mozo Pelikan – Kitara me zabava

Zbirka skladb Kitara me zabava vsebuje 17 skladb za klasično kitaro, ki se težavnostno stopnjujejo od enoglasja pa do težjih skladb. Gre za prvi primer glasbene pravljice za mlade kitariste v Sloveniji. Video posnetke skladb, katere so posneli številni učitelji in priznani kitaristi, si lahko ogledate na portalu Youtube.

Mozova knjiga Kitara me zabava se od drugih tradicionalnih zbirk kitarskega repertoarja razlikuje v avtorjevi edinstveni novodobni sposobnosti, da brez težav poveže harmonijo tradicionalne klasike s harmonijami jazza, bluesa, rocka in popa. Skladateljeve dolgoletne izkušnje z naštetimi glasbenimi stili mu omogočajo, da jih integrira v svoje kompozicije na način, s katerim se lahko poistovetijo tako klasični kitaristi kot glasbeniki, ki igrajo jazzovsko in popularno zvrst glasbe.

Norman Zocher, redni Profesor na glasbeni akademiji Berklee College of Music, ZDA

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja