Rasgueado 2022: Izidor Erazem Grafenauer

V torek, 25. 10. 2022, bo ob 19:30 na sporedu četrti koncert letošnjega cikla Rasgueado. V Cekinovem gradu bo nastopil vrhunski slovenski kitarist Izidor Erazem Grafenauer. Na programu bodo dela romantičnega repertoarja, 20. stoletja in njegove avtorske flamenko skladbe, kakršna je tudi prečudovita Plaza Vacía v spodnjem videu: 

Lepo vabljeni! Svojo vstopnico si lahko priskrbite na tej povezavi. Kot ponavadi imajo člani Društva slovenskih učiteljev kitare (seveda s poravnano članarino za leto 2021) poseben popust. Najcenejše karte pa lahko dobite v predprodaji še do 18. 10.

Izidor Erazem Grafenauer je diplomant Akademij v Ljubljani, Benetkah in Zagrebu. Kot solist in komorni glasbenik na kitari in lutnjah je dobitnik mnogih domačih in mednarodnih nagrad, njegovo umetniško delovanje pa je razpeto od izvajanja starejše glasbe na avtentične inštrumente, do moderne klasične glasbe, kot tudi džeza in flamenka. Deluje kot samozaposlen v kulturi.
Več o kitaristu na http://erazemgrafenauer.com/