Rasgueado: Cristina Basili & Timotej Kosovinc

Koncertni cikel Rasgueado se po poletnem premoru nadaljuje v četrtek, 12. 10. 2023, ko bosta ob 19:30 v Muzeju novejše zgodovine in sodobne zgodovine Slovenije (Cekinovem gradu) nastopila grška violončelistka Cristina Basili in slovenski kitarist Timotej Kosovinc.

Vstopnice si lahko v predprodaji zagotovite na:

https://www.mojekarte.si/si/rasgueado-duo-kosovinc-basili/vstopnice-1172692.html

Program:

  • Felix Mendelssohn Bartholdy: Pesem brez besed, Op. 109 (prir. Timotej Kosovinc)
  • Radamés Gnattali: Sonata za violončelo in kitaro
  • Gaspar Cassado: iz Suite za violončelo, III – Intermezzo e Danza Finale (Cristina Basili solo)
  • Astor Piazzolla: iz Zgodovine tanga: Café 1930, Libertango (prir. Timotej Kosovinc)
  • Manuel de Falla: Siete canciones populares españolas
  • Timotej Kosovinc: iz Rock Sonate: III – Finale, Epilog (Timotej Kosovinc solo)
  • Timotej Kosovinc: Dvojna narava, Cavatina, Za Lea, Črna luč

Zadnjo skladbo programa lahko slišite v spodnjem videoposnetku:

Duo Basili-Kosovinc je bil ustanovljen leta 2019 na Dunaju in je sestavljen iz dveh renomiranih
glasbenikov: violončelistke Cristine Basili in kitarista Timoteja Kosovinca. Povezuje ju želja po
raziskovanju glasbe različnih obdobij za kitaro in violončelo, poleg tega pa iščeta nove poti glasbenega izražanja na področju sodobne klasične glasbe. Pri repertoarju se še posebej posvečata klasičnim skladbam, sodobnim delom in delom Timoteja Kosovinca, ki je tudi sam skladatelj. Njun cilj je ustvarjati barve in atmosfere, prebujati čustva in slikati glasbene pokrajine, medtem ko se na edinstven način povezujeta z občinstvom.
Med leti 2019 in 2023 sta nastopila na številnih koncertih širom Evrope, med drugim tudi v Slovenski Filharmoniji, v MuTh – Theater der Wiener Sängerknaben, v okviru Grško-Avstrijskega poletja v Ioannini in na otoku Tinosu, v Gesellschaft für Musiktheater na Dunaju, na Mednarodnem Festivalu Kitare v Postojni, v okviru koncertov v Samostanu Klosterneuburg ter v okviru Tradicionalnih zimskih in poletnih koncertov Timoteja Kosovinca v Ljubljani.

https://cristinabasili.com/

https://timotejkosovinc.com/