Rasgueado – večer Ivana Padovca

VEČER, POSVEČEN GLASBI IVANA PADOVCA

Anabela Barić (sopran) & Izidor Erazem Grafenauer (romantična kitara)

Torek, 5. december 2023, ob 19.00 uri

Narodni muzej novejše zgodovine, Cekinov grad

Celovška cesta 23, 1000 Ljubljana

VSTOPNINE NI!

Program:

Ivan Padovec (1800-1873.)

Moje jutro, op. 43

Frühlingsgruss, op. 69

Gedenke mein, op. 58

Introduction et Variations sur le Choeur d’introduction de “Norma”, op. 41

Heimat

Einsam

Botschaft

Fantasie über Steyerische National Tänze für die Guitarre

Veilchen

Erstes Abendlied

Dodatek– Lahku noć

V letu 2023 obeležujemo 150. obletnico smrti Ivana Padovca, priznanega kitarista in skladatelja iz Varaždina. Njegove skladbe za kitaro ali kitaro in glas nosijo izjemen pomen. Padovac je pustil neizbrisen pečat v glasbenem svetu s svojimi izjemnimi skladbami, ki so navduševale občinstvo s svojo harmonijo in melodijo. Njegova glasba je še danes spoštovana in izvajana po vsem svetu, ostaja nepogrešljiv del klasične glasbene dediščine. Ta mejnik predstavlja priložnost, da počastimo njegov prispevek k glasbeni sferi ter ohranjamo njegovo zapuščino s interpretacijami in ohranjanjem njegovih skladb. Sopranistka Anabela Barić in kitarist Izidor Erazem Grafenauer bosta izvedla solo pesmi, nastale iz verza hrvaških, avstrijskih in nemških pesnikov, ki jih je ustvaril skladatelj Ivan Padovac, s čimer še dodatno prispevata k obeležitvi njegove glasbene zapuščine.