Recital mladega kitarista Urbaana Reiterja

Vabljeni na recital mladega kitarista Urbaana Reiterja, ki bo v petek, 3.2.2017 ob 19:30 v Orgelski dvorani Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje.

Vstop je prost!

Urbaan Reiter, ki je letos dopolnil 13 let, že dobrih šest let igra kitaro in kot dijak 1. letnika obiskuje umetniško Gimnazijo v Velenju . Prvi je Urbaana kot velikega talenta prepoznal na poletni šoli na Braču leta 2013 ugledni profesor kitare Anders Miolin iz Zürcher Hochschule der Künste v Zürichu iz Švice. Štipendijo za udeležbo na tej poletni šoli si je Urbaan prislužil z zmago na mednarodnem glasbenem tekmovanju v Omišu na Hrvaškem. Po zmagi na slovenskem SVIRELu 2014 je dobil Urbaan novo štipendijo za poletno šolo kitare pri znanem profesorju Xhevdetu Sahatxhiji v Zagrebu, ki je sedaj tudi Urbaanov profesor. Velika vzajemna ljubezen do kitarske glasbe, medsebojna osebna naklonjenost in iskrena želja, da Urbaana postavi na najboljše mogoče glasbene temelje, ju je neločljivo povezala v umetniškem in osebnem smislu.

Reiter_3.2.2017