Koncertni cikel baročne glasbe

V okviru koncertnega cikla baročne glasbe, ki poteka vzporedno s Poletno šolo stare glasbe ljubljanske Akademije za glasbo v atriju ljubljanskega Magistrata, bosta v petek, 5. 7., in  v soboto, 6. 7., dva zanimiva koncerta  kitarske glasbe.

V petek, 5. 7. 2019, bodo na koncertu, poimenovanem Večerno hrepenenje, zvenele historične kitare z nostalgičnimi deli Johanna Kasparja Mertza. Med njimi bosta ob njegovih priredbah Schubertovih in Hölzlovih samospevov tudi njegova edina originalna samospeva, ki ju je napisal na besedilo Prešernovega znanca, celjskega gimnazijskega profesorja Johanna Gabriela Seidla. Kitaristom Andreju in Erazmu Grafenuerju, Maji Kralj in Katji Veroniki Novak se bo pridružila tudi odlična sopranistka Theresa Plut.

V soboto, 6. 7. 2019, bo glasbeno-plesna poslastica Strune preteklosti z  baročno kitaro, glasbo Santiaga de Murcie ter improvizacijami Izidorja Erazma Grafenauerja, ki  se mu bosta pridružili odlični umetnici, tolkalka Petra Vidmar in temperamentna flamenco plesalka Urška Centa.

Vstop je prost, zbirajo se prostovoljni prispevki.