Logaške kitarodije 2022: Katja Razložnik

V soboto, 22. 1. 2022, se bo ob 18:00 v Kulturnem domu KS Tabor v Logatcu odvil prvi koncert letošnjega cikla Logaške kitarodije. Nastopila bo kitaristka Katja Razložnik, ki v Celovcu pravkar zaključuje magistrski študij. Zaigrala bo naslednji program:

  • H. Villa-Lobos: Preludija št. 4 in 5
  • J. Dowland: The Frog Galliard
  • J. K. Mertz: Elegie
  • F. Sor: Etuda št. 15, op. 31
  • E. Pujol: El Abejorro
  • N. Koškin: Usher Waltz
  • J. S. Bach: Suita BWV 998: Preludij – Fuga – Allegro
  • A. York: Sunburst
  • P. Bellinati: Jongo

Katja Razložnik je po končanem šolanju na ljubljanskem konservatoriju za glasbo kitaro študirala v Celovcu in tam dodiplomski študij dokončala z odliko. Vzporedno je na celovški univerzi vpisala še študij psihologije, kjer je diplomirala decembra 2020, trenutno pa je tik pred zaključkom magistrskega študija na Zasebni glasbeni univerzi Gustava Mahlerja pod mentorstvom prof. mag. Helmuta Weinhandla. V času izobraževanja se je udeležila državnih in mednarodnih tekmovanj v Sloveniji in Italiji, kjer je prejela številna zlata, srebrna in bronasta priznanja,1. nagrado na tekmovanju TEMSIG v kategoriji duo ter priznanje za najboljšo interpretacijo skladbe obveznega programa. Svoje umetniško in pedagoško znanje je v zadnjih letih dopolnjevala na raznih seminarjih in izobraževanjih, predvsem na Koroškem (Tamayo, Montessinos, Roemer, Pegoraro). 

Lepo vabljeni! Vstop prost (ob izpolnjenem pogoju PCT)!