Poletna šola kitare v Bovcu

Od 29. 7. do 3. 8. 2024 bo v Bovcu potekala prva Poletna šola kitare v Bovcu, v sodelovanju z Egto in Občino Bovec. Namenjena je nadarjenim učencem, dijakom in študentom kitare, ki želijo izpopolniti svoje veščine in nastopati v mirnem, navdihujočem okolju. Svoje bogato znanje in izkušnje jim bodo predajali trije slovenski kitarski mojstri, ki so vsi izvrstni in uveljavljeni koncertanti ter priznani kitarski pedagogi. Jure Cerkovnik je profesor na Univerzi za glasbo v Ženevi, Nejc Kuhar na Univerzi za glasbo na Dunaju, Mak Grgić pa na Univerzi za glasbo v Južni Karolini (ZDA). Urnik je skrbno zasnovan tako, da bo zagotavljal popolno poglobitev na individualnih urah, vmes pa bodo vsak dan potekala predavanja in koncerti. Vsak udeleženec bo imel priložnost sodelovati na večernih recitalih, ki se bodo odvijali v cerkvi Device Marije. Poletna šola bo potekala v Osnovni šoli Bovec, koncerti bodo pa vsak dan v cerkvi Device Marije v Bovcu. Poletne šole se bo lahko aktivno udeležilo 9 učencev, ki bodo sprejeti na podlagi avdicije v obliki poslanega videoposnetka. Ti bodo imeli pokrite vse stroške bivanja v Bovcu, šolnine ali prijavnine ni.

Več na spletni strani: https://www.guitarsummer.com

Rok prijave je 1. 6. 2024.

Vabljeni k prijavi in delitvi informacije!